Четвер, 28.03.2024, 20:32
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Мої статті

Чому вікна "плачуть"?

Проблема конденсату на вікнах залишається розповсюдженою і зустрічається доволі часто. 

Конденсат на поверхні скла з’являється при температурі «точки роси» та нижче. На «точку роси» впливає два фактори: температура та вологість повітря в приміщенні. Але чому саме на склі ми яскраво спостерігаємо явище конденсату? Скло, при інших однакових умовах, завжди має холоднішу поверхню, ніж, наприклад, пластик або дерево. Підійшовши зранку до телевізора, який вихолов за ніч, поклавши одну руку на скло екрана, а іншу — на пластиковий або дерев’яний корпус, здається, що скло значно холодніше. Останнє більше притягує вологу, ніж інші матеріали. У ванній кімнаті на поличці біля дзеркала стоїть пластиковий стаканчик із зубними щітками. Температура стаканчика абсолютно однакова з температурою дзеркала — вони знаходяться в одному приміщенні. Але, виходячи з душу, ви щодня бачите, що дзеркало покривається конденсатом, а на стаканчику, стінах, рушниках — ні однієї краплі води. Таким чином, вікна та інші склянні конструкції — це саме те єдине місце у Вашій оселі, де в першу чергу почне з’являється конденсат при достатньому для нього волого-температурному стані приміщення.

 

«Точку роси» не можна відрегулювати. Її немає на вікнах або на склопакетах. Її можна побачити тільки на графіках розподілу зон: суха зона та волога, в якій починає спостерігатись явище конденсату. Проте з «точкою роси» ми стикаємось щоденно. Ми піднімаємо скляну кришку із сковорідки, де щось готується — з кришки стікає вода. Ми заходимо взимку в тепле приміщення — окуляри миттєво запотівають. Ми дихаємо на вікно, щоб намалювати візерунок. Це все — «точка роси». Часто стикаються із проблемою зимового конденсату ті, хто ще не поміняв старі вікна (їх вікна «течуть» та «плачуть» при морозі).

Основні способи боротьби із «заплаканими вікнами»:

Боротьба з підвищеною вологістю.

Збільшення температури внутрішньої поверхні вікна, особливо скла.

Що стосується підвищеної вологості, то для цього явища характерні такі основні причини:

Недостатній повітряний обмін, пов’язаний зі щільно зачиненими вікнами – відсутність вентиляції. Нові вікна забезпечать щільне закривання і зроблять приміщення теплішим, захистять від вуличного шуму, збережуть енергію. Вологість повітря в приміщенні стане вищою. У зв’язку з цим «віконні» виробники започаткували самовентиляцію – систему повітряного обміну через канали камер профілю або через вбудовані у віконні блоки кліматичні клапани (віконні провітрювачі) з метою регулювання вологості повітря в приміщенні та запобігання появі конденсату на внутрішніх поверхнях вікон.

Причиною підвищеної вологості будівельних конструкцій є завершення будівельних робіт. Нові стіни з бетону або цегли утримують у собі підвищену вологу до двох років після закінчення будівництва! Часто, коли заходиш у відремонтовану квартиру, відчуваєш тяжке повітря.

 

Ще одна деталь, яка впливає на повітряний обмін, — це штори та гардини. Погано, коли вони лягають на підвіконня, тим самим перекривають циркуляцію теплого повітря від радіатора опалення до поверхні віконного скла. Іншим способом боротьби із «точкою роси» є підвищення температури внутрішньої поверхні скла.

 

Підсумовуючи, можна сказати, що при температурі повітря в приміщенні більше +18°С, при правильному виготовленні, встановленні та експлуатації вікон, конденсат утворюватись не буде. В появі конденсату завжди є конкретні причини, які необхідно виявити та ліквідувати. Якщо ви впевнені, що у вас все гаразд з вологістю, температурою та склопакетами, а вікна продовжують «плакати» — то готуйтесь до відкриття нового закону фізики!


Категорія: Мої статті | Додав: leus (07.03.2011)
Переглядів: 3741 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [17]
Друзі сайту
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0